• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/yerliburada?ref=ts&fref=ts
  • https://twitter.com/Yerliburadanet

Yerli Üreticiler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam163
Toplam Ziyaret282426
Site Haritası

Yerli oto banttan inmeden şarj sistemi kurulacak.

30/11/2020

Yerli oto banttan inmeden şarj sistemi kurulacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli otomobilin şarj altyapısının oluşturulması için ilgili bakanlıklarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirterek, "TOGG banttan inmeden şarj altyapısına dair çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız" dedi. Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi tarafından hazırlanan 'Türkiye Enerji Görünümü: Türkiye Enerji Zirvesi Özel Lansmanı'na videokonferans yöntemiyle katılan Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle ilgili olarak da "Yerli gaz oyunun kurallarını adeta yeniden yazacak" mesajı verdi.

23 AYDIR ZİRVEDE
Yenilenebilir enerjinin toplam kurulu güç içindeki payını yüzde 60'a çıkardıklarını, elektrik üretiminde ise yüzde 45-50 seviyelerinde olunduğunu anlatan Dönmez, şöyle konuştu: "Nisanda yerli ve yenilenebilir enerjiden elektrik üretimi yüzde 79.6 olarak gerçekleşti. Bu, 2000'den bu yana aylık bazda en yüksek değeri. Yerli kaynakların elektrik üretimindeki payı 23 aydır yüzde 50'nin üzerinde seyrediyor."

YENİ KRAL GÜNEŞ
SABANCI Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı da, Enerji Bakanlığı'nın öngörülebilir politikaları sayesinde enerji sektörünün yabancı yatırım çekerek diğer sektörlere örnek olduğunu ifade etti. Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol ise elektrik piyasasının yeni kralının güneş olduğunu söyledi.Kaynak: https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2020/11/24/yerli-oto-banttan-inmeden-sarj-sistemi-kurulacak

Diğer Haberlerimiz: http://www.yerliburada.net/?Syf=19

Haberlerimizi e-posta ile almak için sitemize üye olunuz.

141 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Facebook
 
Yerli Ürün Pazarı
Herkese Açık grup · 11 üye
Gruba Katıl
Yerli üreticilerin ürünlerini tanıtabilecekleri ve pazarlayabilecekleri Yerliburada.net tarafından sağlanan hizmettir.
 
TwitterŞirket Kayıt Formu
 şirket kayıt formu