• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/yerliburada?ref=ts&fref=ts
  • https://twitter.com/Yerliburadanet

Yerli Üreticiler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam75
Toplam Ziyaret276802
Site Haritası

Sesli kitap sektöründe yeni ve yerli bir oyuncu: Dinlebi.

21/08/2020

Sesli kitap sektöründe yeni ve yerli bir oyuncu: Dinlebi.

Gelişen teknoloji, birçok alışkanlığımızı da değiştirmeye devam ediyor. Bu değişim karşımıza sadece, e-ticaret, SaaS ya da nesnelerin interneti gibi gündelik yaşamımızı kolaylaştırmaya yönelik alanlarda değil, kültür-sanat tarafında da çıkıyor. Teknolojiyi takip eden geniş bir kesimin izleme ve dinleme aktiviteleri artık dijital uygulamalar üzerinden gerçekleşiyor; hatta birçokları için fiziksel kitapların yerini e-kitaplar ve sesli kitaplar alıyor.

Sesli kitap alanında hem ülkemizde hem de globalde birçok yeni girişimle tanışıyoruz. Dinlebi adlı uygulama da sesli kitap sektöründe yerli ve oldukça yeni bir oyuncu. Uygulamanın içerik olarak güçlü bir katalog ile lansmanını gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Şu anda platformun kataloğunda Doğan Kitap, Can Yayınları, İnkılap, Epsilon, Varlık Yayınları gibi Türkiye’nin köklü yayınevlerinden 1000’e yakın Türkçe sesli kitap mevcut.

Platformda kitap dinleyenlerin yüzde 66'sını kadınlar oluşturuyor

Dinlebi, kataloğunu her ay yeni içeriklerle zenginleştirmek ve böylelikle abonelerine dinamik ve doyurucu bir sesli kitap deneyimi yaşatmak istiyor. Lansmanını henüz birkaç hafta önce yapmış bir platform olmasına rağmen Dinlebi'de ilginç veriler mevcut. Uygulamada kitap dinleyenlerin yüzde 66’sını kadınlar, yüzde 34’ünü ise erkekler oluşturuyor. En çok dinlenen yazarlar Sabahattin Ali ve Dostoyevski olarak açıklanıyor. İngilizce Dil Öğrenme kitapları da en çok dinlenen kitaplar listesinde yer alıyor.

Ortam Sesi özelliği ile yağmur sesi eşliğinde kitap dinlemek mümkün

Dinlebi'nin belki de en ilgi çeken özelliklerinden biri kitabı dinlerken eklenen ortam sesi özelliği. Bu kapsamda en çok dinlenen ses ise tren sesi olarak karşımıza çıkıyor. Dinlebi kullanıcıları, en çok tren sesi eşliğinde kitap dinlemeyi tercih ediyor. Dilerseniz yağmur, okyanus sesleri gibi doğa sesleri eşliğinde de kitap dinleyebiliyorsunuz.Kaynak: https://webrazzi.com/2020/08/10/sesli-kitap-sektorunde-yeni-ve-yerli-bir-oyuncu-dinlebi/

Diğer Haberlerimiz: http://www.yerliburada.net/?Syf=19

Haberlerimizi e-posta ile almak için sitemize üye olunuz.

33 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Facebook
 
Yerli Ürün Pazarı
Herkese Açık grup · 11 üye
Gruba Katıl
Yerli üreticilerin ürünlerini tanıtabilecekleri ve pazarlayabilecekleri Yerliburada.net tarafından sağlanan hizmettir.
 
TwitterŞirket Kayıt Formu
 şirket kayıt formu