• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/yerliburada?ref=ts&fref=ts
  • https://twitter.com/Yerliburadanet

Yerli Üreticiler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret259826
Site Haritası

Verilerinizi bulut sisteminde tehlikeye atmayın!

Verilerinizi bulut sisteminde tehlikeye atmayın!

Muhasebe, finans, insan kaynakları, müşteri ilişkileri, sevkiyat, depo, satış, satın alma ve üretim gibi birimlerin önemli bilgilerinin saklandığı bulut sistemlerinde güvenliğin son derece önemli olduğunu dile getiren CPM Yazılım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, yerli yazılım kullanarak güvenlik zafiyetinin en aza indirilebileceğini kaydetti.

Palamut, “Bilginin dijital ortamlara taşınmasıyla bilgiye erişim kolaylaştı. Altyapıların dijital hale gelmesi ve bilgi yönetim sistemlerinin yaygın olarak kullanılmasının son zamanlarda ciddi güvenlik risklerini de beraberinde getirdiğini birçok kez gördük. Bu noktada veri güvenliğinizi doğru bir şekilde yönetmek için alınabilecek en doğru önlem yerli kaynak kullanmak.” dedi.

ŞİRKET VERİLERİNİZİ YABANCI YAZILIMLARLA TEHLİKEYE ATMAYIN

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut; “Yerli olmayan yazılım firmalarının şirketlere yıllardır uyguladığı ambargolar mevcut. Biz bu noktada yerli yazılım kullanılması gerektiğini dile getiriyoruz. Şirketler, fiili süreçlerini ERP yazılımlarıyla kayıt altına alıyor ve bu yazılımları yabancı şirketlerden tedarik ederek hem ciddi masraflar yapıyor hem de şirket anahtarlarını başkalarının ellerine teslim ediyor. Fakat yerli olmayan yazılımlardan hizmet almak şirket bilgilerinizin yabancılar tarafından görülmesine sebebiyet veriyor ve bulut sistemlerinde oluşan güvenlik açığıyla güvenlik uyarılarına sebep oluyor. Şirket müşterilerinin yakın zamanda bulunan güvenlik açıklarını gidermek için düzenleme yapmadıkları takdirde çok daha büyük problemler kaçınılmaz oluyor. Örneğin; kullanıcının kimliğini doğrulama amacıyla gerekli olan işlemler zayıf kimlik doğrulaması gerçekleştiriyor. İlgili güvenlik açığından ise uzaktan kod yürütme saldırısına izin veriliyor ve bilgi sızıntı işlemi gerçekleştiriliyor. Böylelikle bir saldırganın verileri ele geçirme işlemi yapması birkaç saniye sürüyor.” dedi.Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/verilerinizi-bulut-sisteminde-tehlikeye-atmayin-41336743

Diğer Haberlerimiz: http://www.yerliburada.net/?Syf=19

Haberlerimizi e-posta ile almak için sitemize üye olunuz.

29 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Facebook
 
Yerli Ürün Pazarı
Herkese Açık grup · 11 üye
Gruba Katıl
Yerli üreticilerin ürünlerini tanıtabilecekleri ve pazarlayabilecekleri Yerliburada.net tarafından sağlanan hizmettir.
 
TwitterŞirket Kayıt Formu
 şirket kayıt formu