• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/yerliburada?ref=ts&fref=ts
  • https://twitter.com/Yerliburadanet

Yerli Üreticiler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam129
Toplam Ziyaret237324
Site Haritası

Kalitesiz ithale karşı yerli motor.

Kalitesiz ithale karşı yerli motor.

Yerli ve katma değerli üretime odaklanan Türk firmaları her geçen gün yeni başarılara imza atıyor. Sanayi alanında faaliyet gösteren Erin Motor, otomotiv sektörü için ürettiği motorla dikkat çekiyor. Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, ürettikleri yüzde 100 yerli motorla yakıtta müşterilerine tasarruf sağladıklarını söylüyor. Bu alanda dış bağımlılığı bitirmeyi hedeflediklerini belirten Şahin, sektör olarak kalitesiz Uzak Doğu ürünlerinin önüne geçilmesi gerektiğini belirtiyor.

İş hayatına lise ve üniversite yıllarında aile şirketinde çeşitli pozisyonlarda staj yaparak başlamış Ersin Şahin. Lisans eğitiminin ardından yüksek lisansını da tamamlayarak iş hayatına atılan Şahin, ilk olarak firmalarının finans sorumlusu pozisyonuyla görev almış. Erin Motor’un Ar-Ge projesinde aktif rol üstlenen genç iş insanı Şahin, “Erin Motor’un geçmişi grup şirketimiz Şahin Metal’e, onun geçmişi ise 1970’li yıllara dayanıyor” diyor.


REKABET EDECEK GÜÇTE

İkinci nesil tarafından yönetilen ve otomotiv sektörüne üretim yapan bir firma olduklarına işaret eden Şahin, “Üretiminin tamamını ihraç eden Şahin Metal’in müşterileri arasında Daimler, Porsche, Mercedes gibi dünyanın önde gelen otomobil üreticileri yer alıyor” diye konuşuyor. İlk 1-2 sene pazar araştırması yaptıklarını aktaran Şahin, Türkiye’nin yüzde 100 Türk tasarımı ve üretimi yerli motorunu ortaya koyduklarını anlatıyor. Şahin, şu bilgileri veriyor: “Ürünümüz yakıt ekonomisi ve satış fiyatıyla dünyanın önde gelen motorları ile rekabet edecek seviyede tasarlandı. Jeneratörümüz yüzde 75 güçte saatte 2,7 litre mazot tüketirken, aynı güçteki rakibimizin ürünü katalog verilerine göre 3,4 litre mazot tüketiyor. Amacımız; ucuz ve kalitesiz Uzak Doğu ürünlerinin ithalatının önüne geçerken Avrupa’dan gelen pahalı markalara karşılık fiyat avantajı sağlamak.” Şu anda yıllık 4 bin 500 adet üretim kapasiteleri bulunduğunu aktaran Şahin, “Şahin Metal ile birlikte Esenyurt’taki 7 bin 500 metrekarelik bir fabrikada 230 kişilik çalışanımızla üretimlerimizi yapıyoruz" şeklinde ifade ediyor.


Kaynak: https://www.yenisafak.com/ekonomi/kalitesiz-ithale-karsi-yerli-motor-3465916

Diğer Haberlerimiz: http://www.yerliburada.net/?Syf=19

Haberlerimizi e-posta ile almak için sitemize üye olunuz.

262 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Facebook
 
Yerli Ürün Pazarı
Herkese Açık grup · 11 üye
Gruba Katıl
Yerli üreticilerin ürünlerini tanıtabilecekleri ve pazarlayabilecekleri Yerliburada.net tarafından sağlanan hizmettir.
 
TwitterŞirket Kayıt Formu
 şirket kayıt formu