• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/yerliburada?ref=ts&fref=ts
  • https://twitter.com/Yerliburadanet

Yerli Üreticiler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret232552
Site Haritası

İlk yerli güneş enerji hücresini üretti.

İlk yerli güneş enerji hücresini üretti.

Denizli'de merkezi bulunan enerji şirketi, kurduğu fabrikada güneş panelinden sonra şimdi de Türkiye'nin ilk yerli güneş enerji hücresini üretti. Enerji hücresi üretilen fabrikanın da, Türkiye'nin ilk endüstriyel fotovoltaik güneş hücresi üretim fabrikası olma özelliğini taşıdığı belirtildi.

Bereket Enerji Grubu tarafından üretilen Türkiye'nin ilk yerli güneş enerji hücresi, yatırımcılarla buluştu. Grubun Ar-Ge'ye yaptığı yatırımlarla geliştirdiği ülkenin ilk güneş enerji hücresinin, Türkiye'yi yenilenebilir enerji konusunda yeni bir dönemecin eşiğine getireceği belirtildi. 'Parla' markasıyla imal edilen hücreler, güneş enerjisi alanında dünyadaki son teknolojilerin ve Türkiye'de üretilen yeni ürünlerin tanıtım ve ticari bağlantılarının bir arada sunulduğu platform olan '12'nci Solarex Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'nda ilgi gördü.

İlk yerli güneş enerji hücresini üretti

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, güneş panelinden sonra milli bir proje olarak yerli hücre üretimini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Saldanlı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yerli ve milli üretim anlayışı doğrultusunda, TÜBİTAK destekli Milli Güneş Enerjisi Santrali Geliştirilmesi (MİLGES) projesi çerçevesinde bu yatırımı hayata geçirdiklerine dikkat çekti. Denizli'deki tesislerde silisyum tabanlı multi ve mono kristal, standart (Al-BSF) ve PERC tipi hücreler üretildiğini söyleyen Saldanlı, fabrikadaki toplam üretim kapasitesinin 130 megavat (MW) olduğu ifade ederek, "Bu da yıllık 26 milyon hücre üretimi demektir. Panel fabrikamızın üretim kapasitesi de 150 MW'dur. 2018 yılı sonunda deneme üretimlerine başladığımız tesislerde multi kristal standart hücrelerde yüzde 19, mono kristal PERC tipi hücrelerde ise yüzde 21 verime ulaşılmıştır" dedi. 'Parla' markasıyla hem panel ve hücre hem de kurulum hizmetleriyle güneş sektöründe entegre fabrika olarak çalıştıklarını dile getiren Saldanlı, böylece Türkiye ekonomisi için bu alanda yeni bir değer yarattıklarını ve yüksek teknolojiyle üretim gerçekleştirdiklerini vurguladı.


Kaynak: http://www.gunes.com/ekonomi/ilk-yerli-gunes-enerji-hucresini-uretti-970461

Diğer Haberlerimiz: http://www.yerliburada.net/?Syf=19

Haberlerimizi e-posta ile almak için sitemize üye olunuz.

607 kez okundu

Yorumlar

başarınız     06/05/2019 14:31

çorumda kurulu aksu a.ş nın sahıbı bır ITÜ mezunu muhendısım ybancını yaptığı makınaları yapaak dünyanın heynına sattım bugun sadece kendı ürunum olan un yem makınalarını ve onların argesını yapıyorum sızı cnan yürekten bı daha kuluyorum kuru boş kutlama yok çorumd ve aks a.ş çok buyuk bır saç maatı ımkanı var bızde çok ıyı bır dızayn ofısvar ayrıca alımınyum enjeksıytın yapan kalıbı cnc deişlıyere verılen parçayı doken benım çinde olduğum atölye var lakı yenı bırşey gerekır ben 50 yıllık tecrübemle emrınızeyım 0542434466 rahatsızlık neymış istedığınız zaman telleyın
Misafir - TEYFIK

Facebook
 
Yerli Ürün Pazarı
Herkese Açık grup · 11 üye
Gruba Katıl
Yerli üreticilerin ürünlerini tanıtabilecekleri ve pazarlayabilecekleri Yerliburada.net tarafından sağlanan hizmettir.
 
TwitterŞirket Kayıt Formu
 şirket kayıt formu